Dantis gydome tik su koferdamu!

Gydymas su koferdamu

Koferdamas – tai sistema apsauganti gydomą dantį nuo seilių patekimo į darbinį lauką – danties ertmę. Ši sistema sudaryta iš: žiedo, koferdamo gumos, rėmelio, skylamušio ir replių. Taikant koferdamo sistemą, galima izoliuoti vieną arba kelis dantis, priklausomai nuo klinikinės situacijos bei atliekamos gydymo procedūros.

Mūsų gydytojai jį taiko gydant kariesą ir komplikacijas, endodontinio gydymo metu ir ortopedinio (laminačių ir vainikėlių fiksavimas) gydymo metu.

Kodėl naudojamas koferdamas?

Koferdamas reikalingas tam, kad:

01

GYDYMAS SU KOFERDAMU

Kad į danties ertmę nepatektų burnos skysčio (kitaip tariant, seilių) ir drėgno burnos kvėpavimo. Taip pasiekiame „operacinio lauko“ sterilumą, apsaugota nuo patogeninės burnos ertmės mikrofloros.Tai reiškia, kad gydymo rezultatas bus geresnis nei be koferdamo.

Anksčiau šiems tikslams buvo naudojami medvilniniai tamponai. Tačiau jie nesuteikia idealių „sausų“ sąlygų: jie ne apsaugo nuo seilių taip gerai kaip koferdamas. Ir jie yra nepatogūs pacientui.

02

kam KOFERDAMAS REIKALINGAS

Siekiant apsaugoti paciento kvėpavimo takus. Odontologai danties ertmėje dažnai naudoja gana agresyvius tirpalus, kurie, patekę ant gleivinės, gali sukelti cheminį nudegimą. Arba į atvirą burną gali įkristi mažas daiktas, pavyzdžiui,  dantų, plombos šukės ir net visas vainikas. Arba pacientas gali įkvėpti šį mažą daiktą. Kad taip neatsitiktų, reikalingas koferdamas.

Koferdamo privalumai

Gręžiant į burną nepatenka nemalonus trupinys.

Jūsų dantenos, lūpos ir skruostai nebus atsitiktinai subraižyti dantų instrumentų.

Galite nuryti seiles, o ne laikyti jas burnoje. Nereikia nuolat spjaudyti.

KOFERDAMO PRIVALUMAI

JEI GYDYMO METU NENAUDOti koferdamo?

JEI GYDYMO METU NENAUDOTI KOFERDAMO?

Įsivaizduokite, kelininkai per lietų kloja asfaltą. Kiek jis atlaikys? Iki kito pavasario. Taigi tokiomis sąlygomis sumontuotų plombų tarnavimo laikas vargu ar jums tiks. Plombos ilgai nesilaikys.

Svarbu, kad montuojant plombą ant danties nepatektų nei seilių, nei drėgmė nuo kvėpavimo. Priešingu atveju šioje vietoje tarp danties ir plombos liks mikrotarpelis, pro kurį pateks bakterijos. Laikui bėgant išsivystys ėduonis.

Sudarius idealias „sausas“ sąlygas, plombinė medžiaga sukurs tvirtą ryšį su danties audiniais.

Tas pats pasakytina apie bet kokį ortopedinį gydymą. Svarbu, kad tarp Jūsų danties ir restauracijos (laminačių, vainikėlių) nebūtų net mikroskopinių tarpų. Drėgmės ir sandarumo nebuvimas yra rkokybišką darbo garantija.

Jei nėra tarpo dantų, ar galima statyti koferdamą?

Jei paciento dantys susigrūdę, jie nelygūs, auga labai tankiai, tai sukelia sunkumų ir nepatogumų gydytojui, tačiau neatmeta dantų izoliavimo kofrdramu galimybės. Gydytojas asmeniškai įvertina kokia dantų būklė, ar galima izoliuoti gretimus dantis specialiu metaliniu fiksatoriumi, ar reikia panaudoti siūlus ar kitas medžiagas.

Registracija pas gydytoją

Registracija

Užsiregistruoti pas gydytoją galite internetu užpildę kontaktinę formą. Mūsų administratorė susisieks su jumis ir patikslins priėmimo laiką.
Arba galite skambinti telefonu:

Užpildykite visus laukus.
Užpildykite visus laukus.

REGISTRACIJA PAS GYDYTOJĄ

Registracija

Užsiregistruoti pas gydytoją galite internetu užpildę kontaktinę formą. Mūsų administratorė susisieks su jumis ir patikslins priėmimo laiką.

Arba galite skambinti telefonu:

Užpildykite visus laukus.
Užpildykite visus laukus.

Klinika

Subkortikalinės implantacijos ir periodontologijos institutas, UAB

Įm. kodas : 302666203

Adresas

Vilnius, LT-03116

Lietuva

Banko rekvizitai

SEB bankas

Banko kodas: 70440

LT35 7044 0600 0772 9204

Kontaktai

Vilnius Dental Clinic