Dantų protezavimas
Cirkonio keramikos vainikėliai
Cirkonio keramikas – tvirta ir patvari medžiaga, savo išvaizda praktiškai niekuo nesiskirianti nuo sveikų dantų emalio. Lyginant su metalo keramika, cirkonio vainikėliai atrodo daug natūraliau.
CIRKONIO VAINIKĖLIŲ PRANAŠUMAI
Hipoalerginis
Cirkonis yra labiausiai biologiškai suderinama ir hipoalergiškiausia medžiaga, naudojama protezuojant dantis. Nebuvo užregistruota nei vieno atmetimo ar neigiamos organizmo reakcijos atvejų naudojant jį.
Be to, dažnai cirkonio vainikėlius žmogaus kūnas suvokia kaip kaulinį audinį, nes jų fizinės ir cheminės savybės yra labai panašios.
Minimalus storis
Cirkonio vainikėlių storis yra nuo 0,3 iki 0,4 mm (palyginimui: metalo keramikos vainikėlių - nuo 1,5 iki 2 mm), vadinasi, gydytojas tik šiek tiek šlifuoja dantį, kad galėtų juos sumontuoti. Tokiu atveju sumažėja uždegimų atsiradimo rizika.
Stiprumas
Cirkonio oksido vainikėliai yra 30 kartų stipresni už keramiką. Dėl to jie dedami ne tik ant priekinių, bet ir ant kramtomųjų dantų.
Natūrali išvaizda
Dėl skaidrumo efekto cirkonio vainikėlių spalva tiksliai atitinka natūralaus emalio spalvą, todėl atrodo labai natūraliai. Jie atsparūs maisto dažykliams, nekeičia spalvos priklausomai nuo apšvietimo. Taip pat jie nesioksiduoja, neturi patamsėjimų tarp dantenų ir danties, kaip metalo keramika.
Prigijimo laikotarpis IR DANTŲ PRIEŽIŪRA
Pirmą laiką po montavimo galite pastebėti padidėjusį dantų jautrumą. 1-2 savaites patartina iš raciono išbraukti dirginančius maisto produktus (per šaltą ar karštą, sūrų, rūgštų, aštrų), vengti kieto maisto (riešutų, džiūvesėlių).
Vainikėlių priežiūra yra panaši į įprastų dantų priežiūrą:
Kasdienis valymas šepetėlių ir pasta (ryte ir vakare);
Burnos skalavimas po kiekvieno valgio virintu vandeniu arba specialiais skalavimo skysčiais;
Dantų siūlų naudojimas tarpams valyti;
Reguliarūs vizitai pas odontologą būklei įvertinti (1-2 kartus per metus).
Cirkonio vainikėlis, dėka gamybos technologijos,tvirtai priglunda prie danties paviršiaus, todėl visiškai dingsta ėduonies atsiradimo rizika.
Kontraindikacijų sąrašas yra minimalus (dažnai laikinas) : nėštumas, neuropsichiniai sutrikimai, burnos infekcijos, bruksizmas, sąkandžio ypatumai.